Felix Zwayer krijgt weer de leiding over een wedstrijd van Oranje. De Duitser floot eerder op dit toernooi al de met 3-0 gewonnen achtste finale tegen Roemenië en leidt ook de halve tussen Nederland en Engeland.

Het treffen met de Roemenen was overigens niet de eerste keer dat de 43-jarige Zwayer de leiding had over een wedstrijd van Oranje. Hij floot oktober vorig jaar in de Johan Cruijff Arena ook de EK-kwalificatiewedstrijd tussen Nederland en Frankrijk (1-2). Hij was ook de leidsman bij een oefenwedstrijd tussen Nederland en Frankrijk in Amsterdam in 2016 (2-3).

In december 2021 kwam Zwayer in eigen land in opspraak nadat hij bij de topper tussen Borussia Dortmund en Bayern München enkele dubieuze beslissingen had genomen, die hem vanuit Dortmund op felle kritiek waren komen te staan. Door alle ophef besloot hij rust te nemen en na te gaan denken over zijn toekomst. Twee maanden later maakte hij bekend zijn scheidsrechtersloopbaan te vervolgen.

Virgil van Dijk en Felix Zwayer

Vergelijkbare berichten