De indeling amateurvoetbal voor komend seizoen is bekendgemaakt door de KNVB. Wie treft wie? Een rondje door de regio met het overzicht.

Door het kampioenschap afgelopen seizoen van Excelsior’31 keert de club na een jaar afwezigheid terug in de derde divisie. Daardoor ontstaat er ook een derby die eerder, omdat zaterdag- en zondagteams toen nog niet bij elkaar werden ingedeeld, niet mogelijk was. Excelsior’31 treft namelijk onder meer HSC’21. Voor Steff Kaptein, vanaf komend seizoen voetballend bij HSC’21, betekent het een weerzien met zijn oude club. Yannik de Vries bewandelde juist de omgekeerde weg, hij ging van HSC naar Excelsior. Bij de Rijssense ploeg stond De Vries in het verleden eerder onder onder contract, maar destijds vertrok de aanvaller vanwege privéredenen al voor de start van de competitie.

Van zondag naar zaterdag

Een rekensom van deze krant leerde onlangs al dat er vanaf komend seizoen voor het eerst meer zaterdagteams zijn in de regio dan zondag. Het levert ook veel nieuwe affiches op. Het Enschedese FC Suryoye trof afgelopen seizoen op zondag veelvuldig teams uit het noorden, komend seizoen wachten er volop ploegen uit Salland.

Nieuwe naam

In de vijfde klasse van het zaterdagvoetbal ook een compleet nieuwe naam: OWZ’24. Het staat voor Oranje Wit Zwart (2024) en is een samenwerking tussen Kloosterhaar en SVV’56. Richard Tempelman, hij was eerder de trainer van Kloosterhaar, wordt nu eindverantwoordelijke voor beide teams die dus één gaan vormen.

Terug van weggeweest

Het Almelose DRC keert dit seizoen terug. De afgelopen jaren had de fusieclub (opgericht in 2012) geen eerste elftal op prestatieniveau, maar dat gaat veranderen. DRC is ingedeeld in 5D (zaterdag) en treft onder meer stadgenoot Heracles AVC.

Manderveen en ’t Centrum bij elkaar

Het was misschien wel het meest besproken duel van afgelopen seizoen in de regio. Een wedstrijd in de kelder die het einde niet haalde: ’t Centrum tegen Manderveen. Na een hoop tumult weigerde Manderveen verder te spelen. Ook niet toen de KNVB het restant meerdere keren opnieuw plande. Uiteindelijk werd Manderveen uit de competitie genomen. Manderveen was en bleef stellig: nooit meer tegen ’t Centrum. Ook niet in de toekomst. Maar de KNVB heeft de teams ‘gewoon’ bij elkaar ingedeeld…

Ook Hoeve Vooruit – TVV (in dezelfde competitie) liep afgelopen seizoen totaal uit de hand. Zo stellig als Manderveen was richting ’t Centrum, zo duidelijk maakte Hoeve Vooruit kenbaar niet meer tegen TVV te willen. Dat probleem werd, door de promotie van TVV, min of meer vanzelf opgelost.

Wanneer begint de competitie?

Dat varieert. In het weekeinde van 17/18 augustus start de derde divisie, een week later (24/25 augustus) volgt de vierde divisie. In het weekeinde van 21/22 september beginnen de overige competities. In de weekeinde ervoor (vanaf 31 augustus/1 september) zijn er bekerrondes. De poule-indeling wordt op 26 juli bekendgemaakt.

INDELING 2024/2025
Zaterdag/zondag
Derde divisie A: Ajax, DEM, DOVO, DVS’33, Eemdijk, Excelsior’31, Genemuiden, HBC, HSC’21, Harkemase Boys, Hercules, Huizen, IJsselmeervogels, Rohda, Sparta Nijkerk, Sportlust’46, TEC, Urk.

Vierde divisie D: AZSV, Berkum, CSV Apeldoorn, DETO, d’Olde Veste’54, DZC’68, Flevo Boys, Heino, Hoogeveen, HZVV, KHC, ONS Sneek, Quick’20, Staphorst, TVC’28, WHC.

Eerste klasse G: Achilles’12, ATC’65, Bon Boys, DVC’26, DZOH, Drenthina, FC Winterswijk, Longa’30, NEO, RKHVV, SVBO, SVZW, Sparta Enschede, Stevo.

Zaterdag
Tweede klasse H: DOS’37, Den Ham, Dieren, FC Suryoye, FC Zutphen, Hatto Heim, Helios, Hellendoorn, Hulzense Boys, Oranje Nassau, Rigtersbleek, SVI, Vroomshoopse Boys.

Derde klasse N: Avanti Wilskracht, Barbaros, BWO, De Zweef, DES, Daarlerveen, Drienerlo, Enter Vooruit, Juliana’32, PH, SV Losser, SDC’12, Tubantia, Wilhelminaschool.

Vierde klasse D: ASV’57, Avereest, Bergentheim, Bruchterveld, DKB, DVC, Hardenberg’85, Juventa’12, Lutten, Mariënberg, Sportlust Vroomshoop, Voorwaarts V.

Vierde klasse E: Almelo, Blauw Wit’66, Berghuizen, Bornerbroek, De Esch, Eilermark, FC RDC, GFC, Hengelo, HSC’21, SV Rijssen, SVVN.

Vijfde klasse D: Daarle, EZC’84, HTC, Kampen, Lemele, MVV’69, Noord Veluwse Boys, OWZ’24, VSW, Wijthmen, Wilsum, Zalk.

Vijfde klasse E: Achilles Enschede, BZSV Blauwwitters, De Tubanters, DRC 2012, EMOS, FC Aramea, Heracles AVC, PW, SC Enschede, SC Rijssen, SVV’91, Victoria’28.

Zondag
Tweede klasse F: AZC, Grol, Jonge Kracht, Quick 1888, RKZVC, SDOUC, Westervoort, Trekvogels, Union, VIOD, VVG’25, Varsseveld, Voorwaarts Twello, WSV.

Tweede klasse G: Dalen, Dalfsen, De Tukkers, EHS’85, Germanicus, MVV’29, Markelo, RSC, Raptim, Sellingen, Twedo.

Derde klasse K: BSC Unisson, DSVD, Delden, Enter, FC Trias, Lemelerveld, Reünie, Ruurlo, Lochem, UD Weerselo, Vogido, WVV’34, Wijhe’92, Witkampers.

Vierde klasse A: Bentelo, De Lutte, DTC’07, Fleringen, LSV, La Première, Luctor et Emergo, Reutum, Rood Zwart, Saasveldia, TVO, TVV, Vasse.

Vierde klasse B: ABS, Activia, Colmschate’33, Haarle, Hector, Heeten, Holten, SDOL, SV CCW’16, Sallandia, Overwetering, Terwolde, Turkse Kracht, Twenthe.

Vierde klasse C: ’t Peeske, Angerlo Vooruit, Basteom, Doesburg, Erix, FC Dinxperlo, FC Eibergen, GWVV, HC’03, Keijenburgse Boys, Pax, Rijnland, Rekken, VIOS Beltrum.

Vijfde klasse A: Borne, Buurse, ’t Centrum, Haaksbergen, KOSC, Langeveen, Manderveen, Sportclub Overdinkel, UDI, Vosta, Zenderen Vooruit.

Vijfde klasse B: DEO, Diepenheim, GSV’63, Hoeve Vooruit, Lochuizen, Meddo, Neede, Rietmolen, SRC’24, SVBV, Wolfersveen.

Vijfde klasse C: AD’69, Ajax B, Bredevoort, Etten, HMC’17, Halle, KSV, MEC, NVC, SVGG, Ulftse Boys.

Vergelijkbare berichten