Scheidsrechter Ivan Kruzliak leidt dinsdag de groepswedstrijd van Nederland tegen Oostenrijk op het EK. Het is de eerste keer dat de veertigjarige Slowaak een wedstrijd van Oranje fluit.

Kruzliak krijgt in het Olympiastadion in Berlijn ondersteuning van zijn landgenoten Branislav Hancko en Jan Pozor als grensrechters. De Bosniër Irfan Peljto is vierde official en de Duitser Marco Fritz fungeert als videoscheidsrechter.

Voor Kruzliak wordt het zijn tweede optreden van dit EK. De arbiter had eerder de leiding bij Schotland-Zwitserland (1-1).

Kruzliak had eerder de leiding bij onder meer de Champions League-ontmoeting tussen Manchester City en Feyenoord (1-0) in 2017. Ook floot hij de wedstrijd tussen Lille en Ajax in de Europa League (1-2) in 2021.

Nederland staat na twee speelrondes op vier punten in groep D. Het duel met Oostenrijk begint dinsdag om 18.00 uur. Tegelijkertijd spelen Frankrijk en het al uitgeschakelde Polen tegen elkaar.

Vergelijkbare berichten