De UEFA heeft bekendgemaakt welke scheidsrechter vrijdag de openingswedstrijd op het EK mag gaan leiden. Clément Turpin heeft de eer om Duitsland – Schotland te fluiten. De Fransman is zeker geen onbekende voor de Nederlandse voetbalfan.

Turpin floot in totaal vijf Europese duels van Nederlandse clubs. Vooral Feyenoord kent hem goed. In 2015 was hij de arbiter tijdens het duel met AS Roma in de achtste finales van de Europa League. Wegens het gooien van een opblaasbanaan op het veld van De Kuip legde hij destijds de wedstrijd stil.

Anno 2024 behoort Turpin tot één van de beste scheidsrechters van Europa. Zo floot hij in 2021 de finale van de Europa League en in 2022 die van de Champions League.

Duitsland – Schotland begint vrijdag om 21.00 uur in de Allianz Arena in München.

Vergelijkbare berichten