e Nederlandse (assistent-)scheidsrechters bereiden zich deze week in Zeist voor op de hervatting van de competitie komend weekend. Een vast onderdeel van het jaarlijkse wintertrainingskamp is een galadiner waarop de officials die Nederland in 2024 vertegenwoordigen op de internationale velden traditioneel hun FIFA-badge hebben ontvangen.

De KNVB mag elk jaar zeven scheidsrechters, tien assistent-scheidsrechters en acht video match officials (VAR’s) voordragen die door de FIFA en UEFA worden ingezet voor internationale wedstrijden en toernooien in het mannenvoetbal. Daarnaast zijn er vier vrouwelijke scheidsrechters en assistent-scheidsrechters voorgedragen. Ook in het futsal ontvingen vier scheidsrechters hun FIFA-badge. De badges werden dinsdagavond uitgereikt tijdens het badgegala op het Oranjeplein van het trainingscentrum van de KNVB in Zeist. Het was de tiende keer dat het gala werd georganiseerd.

Voor scheidsrechters Marc Nagtegaal en Wendy Gijsbers was het de eerste keer dat ze een FIFA-badge ontvingen. Hetzelfde gold voor assistent-scheidsrechter Ashley de Haan. Erwin Blank staat voor het eerst op de lijst als Video Match Official. Jochem Kamphuis zwaaide af als FIFA-international. Hij blijft wel actief als Video Match Official en als scheidsrechter op nationaal niveau.

Bij de vrouwen werd afscheid genomen van Vivian Peeters (scheidsrechter) en Nicolet Bakker (assistent-scheidsrechter). Beiden zijn meer dan twintig jaar actief geweest. Vanwege hun verdiensten werden Peeters en Bakker tijdens het gala onderscheiden met de Gouden Scheidsrechterspeld.

De volgende (assistent-)scheidsrechters ontvingen hun FIFA-badge

Assistent-scheidsrechters mannen

 • Johan Balder
 • Rens Bluemink
 • Rogier Honig
 • Dyon Fikkert
 • Patrick Inia
 • Roy de Nas
 • Hessel Steegstra
 • Jan de Vries
 • Erwin Zeinstra
 • Joost van Zuilen

Scheidsrechters vrouwen

 • Wendy Gijsbers
 • Lizzy van der Helm
 • Marisca Overtoom
 • Shona Shukrula

Assistent-scheidsrechters vrouwen

 • Martina Boer
 • Ashley de Haan
 • Franca Overtoom
 • Diana Snoeren

Video Match Officials (VAR’s)

 • Erwin Blank
 • Pol van Boekel
 • Rob Dieperink
 • Edwin van de Graaf
 • Dennis Higler
 • Jochem Kamphuis
 • Jeroen Manschot
 • Clay Ruperti

Scheidsrechters futsal

 • Jacob van Dijke
 • Ibrahim El Jilali
 • Jörn te Kloeze
 • Lars van Leeuwen

Vergelijkbare berichten